EuroBalneo je součástí skupiny WellnessVision.

Nacházíte se   EUROBALNEO s.r.o.   //  Novinky

Novinky

Nová zařízení v naší nabídce, poslední trendy z veletrhů, odborné články i saunové kabiny za akční ceny. Pravidelně vám přinášíme výběr těch nejzajímavějších zpráv, událostí a akcí ze světa wellness, regenerace a lázeňství. Pohodlně se usaďte a přečtěte si články, ze kterých na vás dýchne pohoda a uvolnění!

08. dubna 2016

V zahradním wellness relaxujete jen pár metrů od domu

Saunu v zahradě si nestaví jen Švédové a Finové. Stále více lidí v České republice investuje do domácího wellness. Když chtějí relaxovat, nemusí se nikam trmácet, a zónu odpočinku si zařídí podle svých představ.

 

Finská sauna je základ

Základem každého wellness je sauna. Jestli se chcete hýčkat se svými přáteli, zvolte finskou saunu, ve které si navíc užijete vyšších teplot než v infrasauně.

Pro pohodlné saunování potřebujete saunu o rozměrech alespoň 210 x 170 x 170 cm. Do takové sauny už se vejdou pohodlné lavičky pro 4 lidi.

 

Přírodní krása dřeva nebo výhled do krajiny?

Klasickým materiálem pro stavbu sauny je odolné dřevo bez suků, o které se nepopálíte ani ve vysokých teplotách.

Na pohledové stěny sauny se ale používá i sklo. Jestli tedy máte v zahradě dostatek soukromí a rádi si užíváte výhled do krajiny, můžete mít neobvyklou, ale skvěle vypadající skleněnou saunu.

 

Zahradní wellness centrum jenom pro vás

Sauna na zahradě může vypadat jako dřevěná krychle o rozměrech 2 x 2 metry. Máte-li ale dostatek místa, postavte si prostornější saunový domek, kam schováte saunu, ochlazovnu a prostor pro relaxaci. Vytvoříte si tak vlastní wellness centrum pár kroků od domu.

Ve vašem zahradním domku nesmí chybět voda ke svlažení. Ideálem je ochlazovací bazének. Pokud bojujete o každý metr čtvereční, pořiďte si alespoň sprchový kout hned vedle sauny.

Odpočinková zóna je další nezbytností. Po každém saunování byste měli alespoň třicet minut relaxovat. Výborně si odpočinete na dřevěných lehátkách, nebo v méně tradiční houpací síti.

 

Zahradní wellness bude vaše skrýš před starostmi

Vaše zahradní wellness centrum nabízí mnohem víc možností odpočinku. Přistavte další místnost s krbem, kde budete trávit zimní večery s vaší oblíbenou knihou. Nebo si pořiďte terasu na grilování s přáteli.

Jestli jste fanda sportu, přidejte místnost s rotopedem a budete mít i domácí posilovnu. Saunové domky můžete spojit zkrátka se vším, co máte rádi.

 

V minulém článku - Seriálu o domácím wellness - jste se mohli dočíst - Z čeho se skládá wellness III.: Odpočinek.

zpět

Víte, že...

Víte, že parní lázně si můžete nechat postavit prakticky v jakémkoliv designu? Stačí jen vaše fantazie a spolehlivá realizační firma. Parní lázeň tak můžete mít v antickém, tureckém, asijském či tropickém stylu včetně nejmenších detailů.

Galerie zajímavých realizací firmy Eurobalneo – Wellness, finské sauny, infrasauny, whirlpool, solária...Deset let zkušeností ve wellness

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.