EuroBalneo je součástí skupiny WellnessVision.

Nacházíte se   EUROBALNEO s.r.o.   //  Novinky

Novinky

Nová zařízení v naší nabídce, poslední trendy z veletrhů, odborné články i saunové kabiny za akční ceny. Pravidelně vám přinášíme výběr těch nejzajímavějších zpráv, událostí a akcí ze světa wellness, regenerace a lázeňství. Pohodlně se usaďte a přečtěte si články, ze kterých na vás dýchne pohoda a uvolnění!

14. ledna 2016

Z čeho se skládá wellness I.: teplo

Wellness je spojení tepla, vody a odpočinku. V prvním dílu nového seriálu se zaměříme na teplo a představíme vám jeho 3 základní podoby. Možná vás překvapí, že každá z nich má na lidský organismus zcela odlišné účinky.

 

Suché teplo: sauna

Vysoké teploty, suchý vzduch a výrazné pocení. Pokud bychom mohli finskou saunu popsat jen ve 3 bodech, zvolili bychom tyto. Právě díky vysokým teplotám (mohou dosáhnout až 100 °C) dochází už při 10minutovém pobytu v sauně k pocení, které z těla odplavuje škodlivé látky. Následné prudké ochlazení, které je nedílnou součástí saunování, pak posiluje srdce a s ním celou imunitu.

 

Blahodárné paprsky: infrasauna a solární louka

Uvnitř infrasauny nenajdete topidlo, ale infračervené zářiče. Ty kvalitní produkují infračervené paprsky, které pokrývají většinu spektra, takže zahřejí nejen povrch kůže, ale i podkoží a zregenerují namáhané svaly a klouby. Díky nižším teplotám se v infrasauně tolik nezpotíte, mnohem lépe ale podpoříte hubnutí.

Druhým příkladem blahodárných paprsků je solární louka. Na rozdíl od solária, tedy uzavřeného boxu, se zářiče zavěsí pod strop a neomezují vás v pohybu.

Solární louku tvoří čtyři zářiče, které nevyžadují téměř žádnou údržbu, a můžete jimi doplnit třeba svou odpočívárnu. Relaxace pod paprsky je nejen příjemná, ale vaše pokožka díky ní získá přirozeně hnědý nádech.

 

Mokré teplo: parní lázeň

Zatímco v sauně je vzduch suchý, v parní lázni může mít při teplotě okolo 45 °C až 100% vlhkost. Tělo prohřívá horká pára, která v lázni zároveň vytváří mystický mlžný opar. Inhalace teplého vlhkého vzduchu působí jako prevence proti nemocem horních cest dýchacích a astmatu. Díky pocení také podporuje detoxikaci a prokrvení organismu. Parní lázeň doporučujeme zakončit masáží nebo pleťovou maskou.

Tento způsob prohřívání milovali staří Římané a parní lázně proto nejčastěji zdobí antické motivy. Domácí wellness ale můžete mít v jakémkoli stylu.

 

V minulém článku - Seriálu o domácím wellness - jste se mohli dočíst - 7 důvodů, proč byste měli strávit Vánoce ve wellness.

zpět

Víte, že...

Víte, že parní lázně si můžete nechat postavit prakticky v jakémkoliv designu? Stačí jen vaše fantazie a spolehlivá realizační firma. Parní lázeň tak můžete mít v antickém, tureckém, asijském či tropickém stylu včetně nejmenších detailů.

Galerie zajímavých realizací firmy Eurobalneo – Wellness, finské sauny, infrasauny, whirlpool, solária...Deset let zkušeností ve wellness

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.